Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
Güncelleme: 00:00, 20 November 2013 Wednesday

İran elçiliğini vuran Abdullah Azzam Tugayları ve Lübnan Siyaseti (Belgesel)

İran elçiliğini vuran Abdullah Azzam Tugayları ve Lübnan Siyaseti (Belgesel)

İslam dünyası ile Batı ittifakı arasında cereyan eden çatışmaya dair ayrıntılı veriler ve analizler sunan incanews.com yeni bir belgesel film ile okurlarının karşısında. Lübnan'da Hizbullah ve İran tarafından kale gibi korunan ve İran'ın Suriye'de gerçekleştirilen katliamları organize ettiği karargah konumundaki elçiliği havaya uçuran Küresel Cihad yanlısı Abdullah Azzam Tugayları hakkında hazırlanan belgeseli ilginize sunuyoruz.


  • Paylaş

incanews / Haber Merkezi

İslam dünyası ile Batı ittifakı arasında cereyan eden çatışmaya dair ayrıntılı veriler ve analizler sunan incanews.com yeni bir belgesel film ile okurlarının karşısında.

Lübnan'da Hizbullah ve İran tarafından kale gibi korunan ve İran'ın Suriye'de gerçekleştirilen katliamları organize ettiği karargah konumundaki elçiliği havaya uçuran Küresel Cihad yanlısı Abdullah Azzam Tugayları hakkında hazırlanan belgeseli ilginize sunuyoruz. 

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki İran Büyükelçiliği'ne yönelik bombalı saldırıyı El Kaide bağlantılı Abdullah Azzam Tugayları üstlendi. İran Kültür Ateşesi'nin de saldırıda öldüğü doğrulanırken ölenlerin sayısı 32'ye çıktı.  

Not: Uluslararası Haber Ajansı: Incanews.com İslam dünyası ve Batı ekseni arasında devam eden ekonomik, askeri, siyasi ve ideolojik çatışma ve rekabete, dünyada gerçekleşen önemli siyasi olaylara ve ittifaklara dair derinlikli,  akademik bir bakış açısıyla analizler, haberler ve tarafların kendi dilinden veriler sunan bir yayın organıdır. Yayınlanan analiz ve haberler okurların farklı dünya görüşleri hakkında bilinç ve farkındalıklarını artırmayı amaçlar ve incanews.com'un resmi görüşlerini yansıtmaz.

 Abdullah Azzam Tugayları Kimdir?

Abdullah Azzam Tugayları asıl faaliyet sahası Lübnan olmakla birlikte bölgede İsrail hedeflerine zaman zaman saldırı yapmasıyla tanınan, şu anda Suriye ve Lübnan'da savaşçıları bulunan Küresel Cihad Hareketi'ne bağlı örgütlerden birisi.

ABD, örgütü Mayıs 2012'de yabancı terör örgütleri listesine aldı.

Suudi Arabistan vatandaşı Mecid bin Muhammed el Mecid'in örgütün lideri olduğu sanılıyor. Mecid, Haziran 2012'de yaptığı çağrıda, Lübnan halkını Suriye'deki muhaliflere destek olmaya çağırmıştı. Örgüt ayrıca, İsrail'in kuzey bölgesine Grad füzeleri fırlatmasıyla biliniyor.

 Belgesel: "Abdullah Azzam Tugayları ve Lübnan Siyaseti" İlgili Konular » Abdullah Azzam Tugayları |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar