Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
Güncelleme: 15:16, 27 July 2013 Saturday

İsrail, Eski Bir Filistinli Direniş Liderinin Kardeşini Tutukladı

İsrail, Eski Bir Filistinli Direniş Liderinin Kardeşini Tutukladı

İsrail kuvvetleri ateş açarak yaraladığı Davut Zubeydi'yi tutukladı.


  • Paylaş

 

incanews / Haber Merkezi

Filistin Emniyet yetkilisi, İsrail kuvvetlerinin Batı Şeria’da eski bir direniş liderinin kardeşini tutukladığını söyledi. Bir görgü tanığının anlattığına göre İsrail kuvvetleri, Davut Zübeydi’yi sabahın erken saatlerinde Cenin mülteci kampını basarak hafif silahlarla ateş açıp bacağından yaraladıktan sonra kaçırdılar. Davut Zübeydi’nin El Aksa Şehitler Tugayı üyesi olduğu biliniyor.

İsrail Askeri kaynaklarının yaptığı bir açıklamada isim ve kimlik bilgisi vermeksizin “Filistin’li eylemci bir teröristin asker ve polisin beraber yaptığı bir operasyonda yakalandığı" söylendi.

Yapılan açıklamada 'silahlı bir saldırganın vurularak ele geçirildiği' bilgilerine yer verildi. Zübeydi’nin kardeşi Zekeriya Zübeydi, El Aksa Şehitleri Tugayı’nın eski lideriydi.

Şu an Mayıs 2012’de Cenin valisi Kaddura Musa’ya silahlı saldırıda yer aldığı suçlamasıyla bir Filistin mahkemesinde davası devam ediyor.

Musa, söz konusu olaydan kısa bir süre sonra hayatını kaybetmiş, bunun üzerine de Filistin güvenlik kuvvetleri, Zekeriya Zübeydi’nin de aralarında bulunduğu onlarca kişiyi tutuklamıştı.
  • Paylaş

En Çok Okunanlar