Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

BiladiŞam Derneği'nin düzenlediği kurban kampanyasında yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

11:22, 29 September 2016 Thursday

BiladiŞam Derneği'nin düzenlediği kurban kampanyasında yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Daha önce İncanews'te de duyurusunu yaptığımız, BiladiŞam Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen kurban organizasyonunda yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

28 ŞUBAT HORTLADI

01:26, 07 September 2016 Wednesday

28 ŞUBAT HORTLADI

Ağrı’nın Doğubayazıt Kaymakamlığı Nüfus Müdürlüğünde, kimlik değişimi için başvuran bayana, örtüsünden dolayı 28 Şubat dönemini andıran hareketlerde bulundu.

“Abdullah Muhaysini” Türkçe Sosyal Medya Hesapları Açıldı

16:31, 27 August 2016 Saturday

Abdullah Muhaysini Türkçe Sosyal Medya Hesapları Açıldı

Suriye'de davet ve savaşa teşvik konuşmalarıyla bilinen ve dünya çapında gündem olan Suud'lu alim Dr. Abdullah Muhaysini’nin türkçe sosyal medya hesapları açıldı. Dr. Muhaysini bu hesaplar aracılığı ile düzenli olarak Türkiye halkına hitap edecek.

Araştırmacı-Gazeteci Abdulkadir Şen'in Halep Operasyonu Analizi

11:48, 13 August 2016 Saturday

Araştırmacı-Gazeteci Abdulkadir Şen'in Halep Operasyonu Analizi

Geçtiğimiz günlerde Suriye'deki muhalifler; Rejim,Rusya, İran, Hizbullah ve PYD ittifakının Halep kuşatmasını kırmış rejime büyük bir darbe vurmuştu. Muhalifler operasyonun durmayacağını tüm Halep'i rejimden alana kadar devam edeceği yönünde açıklamalar yapmıştı. Abdulkadir Şen'in bu operasyon hakkındaki analizini ilginize sunuyoruz.

Nakil Kürsüsü'nden 15 Temmuz-Darbe yorumu

22:22, 12 August 2016 Friday

Nakil Kürsüsü'nden 15 Temmuz-Darbe yorumu

İlmi çalışmaları ile ön plana çıkan Nakil Kürsüsü dergisinin ilmi otoritelerinden, Musa Olgaç (Musa Hoca) bu haftaki cuma hutbesini İslami camianın darbe konusundaki tutumuna ayırdı.

Olimpik sporcuların üzerindeki esrarengiz lekeler Hacamat izleri mi?

11:04, 11 August 2016 Thursday

Olimpik sporcuların üzerindeki esrarengiz lekeler Hacamat izleri mi

2016 Rio Olimiyatları'na katılan bazı sporcular vücutlarındaki kırmızı lekelerle görüntülendi. Bu lekeler bazı kesimlere göre esrarengiz ve vazgeçilmez aksesuarlar. Türkiye'de ise bir çok kesime göre bu lekeler hacamat izleri. BBC'nin bir haberi bu lekelerin hacamat izi olduğunu doğrular nitelikte. Haberde hacamat kelimesinin geçmemesi dikkat çekerken BBC bu lekelerin gizemini "İster inanın ister inanmayın, bu lekeler 'bardak çekme' terapisinin izleri." diyerek okuyucularına aktardı.

HALEP KUŞATMASI KIRILDI

17:32, 06 August 2016 Saturday

HALEP KUŞATMASI KIRILDI

Yaklaşık 1 hafta önce başlayan Büyük Halep Operasyonu'nda Ramuse'nin alınmasıyla Halep Kuşatması kırılmış oldu.

Şii liderlerden sahabe ve Hz Ayşe'ye hakaret

11:40, 04 August 2016 Thursday

Şii liderlerden sahabe ve Hz Ayşe'ye hakaret

Şii liderler zaman zaman İslâm dünyasında Şii misyonerliği yaymak için İslâm'ın kutsallarına hakaretlerini takiyye ismi verdikleri gizlenme ve yalan yolu ile saklasalar da çoğu zaman niyetlerini dışa vuruyorlar.

Tüm yönleriyle video ve fotoğraflarla BÜYÜK HALEP OPERASYONU

22:46, 31 July 2016 Sunday

Tüm yönleriyle video ve fotoğraflarla BÜYÜK HALEP OPERASYONU

Halep kuşatmasını yarmak için Halep ve İdlip'teki muhalif gruplar gündüz saatlerinde büyük çaplı ortak bir operasyon başlattılar. İlerleyen saatlerde bazı stratejik noktalar muhaliflerce rejimden ele geçirildi. Operasyon öncesi ve operasyon ile ilgili video ve fotoğraflar haberimizde.

Muhalifler: "Bu operasyonun amacı sadece kuşatmayı kırmak değil, Tüm Halep'i özgürleştirmek"

21:51, 31 July 2016 Sunday

Muhalifler quot Bu operasyonun amacı sadece kuşatmayı kırmak değil Tüm

Gündüz saatlerinde başlatılan Halep operasyonu devam ediyor. Halep'in içinden muhalif bir muhabir ise Twitter üzerinden paylaştığı bir videoda bu operasyonun sadece kuşatmayı kırma operasyonu değil aynı zamanda tüm Halep'i kurtarma operasyonu olduğunu söyledi.

Halep kuşatmasını kırmak için büyük operasyon başladı

18:45, 31 July 2016 Sunday

Halep kuşatmasını kırmak için büyük operasyon başladı

Yaklaşık 20 gündür rejim güçleri ve rejime destek veren Şii milisler ile Pkk tarafından ortak ve Rus hava desteği ile yapılan operasyon ile kuşatma altına alınan Halep'te, Muhaliflerin 20 günlük bir planlama sonucu büyük bir operasyon balattıkları bildirildi.

Arakan'da Medrese Talebesi İşkenceyle Öldürüldü

20:42, 30 July 2016 Saturday

Arakan'da Medrese Talebesi İşkenceyle Öldürüldü

2 yıl önce bir cinayette suç ortağı olduğu iddiası ile tutuklanan Anis Ur Rahman isimli medrese talebesi işkence altında yaşamını yitirdi.

Nusret Cephesi Feshedilip Şam'ın Fethi Cephesi kuruldu. Akademisyen-Yazar Abdulkadir Şen yorumladı

22:59, 29 July 2016 Friday

Nusret Cephesi Feshedilip Şam'ın Fethi Cephesi kuruldu Akademisyen-Yazar Abdulkadir Şen

Uzun süredir konuşulan Nusret Cephesi- El Kaide ayrılığı geçtiğimiz günlerde resmileşti. Daha önceleri kamera karşısına yüzünü gizleyerek çıkan Nusret Cephesi Lideri Ebu Muhammed Fatih El Cevlani ilk kez yüzünü gizlemeden kamera karşısına geçerek Nusret Cephesi'nin feshedildiğini ve Şam'ın Fethi Cephesi'nin kurulduğunu ilan etti. Zaten beklenen bu gelişmeyi Akademisyen yazar Abdulkadir Şen yorumladı. Ayrıca El Cevlani'nin okuduğu bildiri türkçe altyazılı olarak ve ABD'nin bu gelişme üzerine ilk tepkisi de haberimizde.

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

00:01, 15 July 2016 Friday

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

Taliban; İslam Dünyasının değişik bölgelerinde direniş ismi altında aşırı, tekfirci, ötekileştirici, kaba ve sivillere zarar veren kontrolsüz yapıların ortaya çıkması üzerine savaşçılarına uymaları gereken prensipleri gösteren bir talimat yayınladı. İşte Taliban savaşçılarının davranış kuralları.

Krallar, Sofralar ve Kediler: Şii Liderin Acınası Hali

00:01, 14 July 2016 Thursday

Krallar Sofralar ve Kediler Şii Liderin Acınası Hali

Irak'ta mezhepçi politikalarıyla tüm dünyanın tepkisini çeken Nuri el Maliki'ni yerine geçen yardımcısı Şii lider Haydar el Abadi'nin ABD'de Obama tarafından aşağılandığı görüntüler hala tartışılıyor. Maliki döneminde Irak'ta 6 bine yakın Sünni kadın hapisteydi ve çoğu tecavüz dolayısıyla hapisteydi. Şii lider Abadi de Maliki politikalarını sürdürmeye devam etti. ABD'nin ise saygı duymadığı Şii liderleri sahada taşeron olarak kullandığı iddia ediliyor.

Drone Raporu

00:01, 14 July 2016 Thursday

Drone Raporu

Dünya için terör artık yukarıdan geliyor...

Caferi liderler: Sünnileri öldürmek farzdır

00:01, 13 July 2016 Wednesday

Caferi liderler Sünnileri öldürmek farzdır

Irak'ta IŞİD'in on yılı aşkın ABD işgali döneminde ABD ile işbirliği yapan Şiiler tarafından Sünni halka yapılan katliam ve haksız uygulamalar sonucu güçlendiği biliniyor. Şii mitolojisine göre Sünniler kafir olarak görülüyor. Şiiler Sünnileri Nasıbi, Bekri ya da Selefi olarak kodlayıp hedef alıyorlar. Caferi mabedlerinde ise Sünniler dini ritüeller ve mersiyeler ile aşağılanıyor.

Ebu Katade'den direnişçilere: Savaşın şiddeti sizi merhametsiz yapmasın çağrısı

00:01, 13 July 2016 Wednesday

Ebu Katade'den direnişçilere Savaşın şiddeti sizi merhametsiz yapmasın çağrısı

Küresel Cihad Hareketi'nin önemli ilim adamlarından biri olan Ebu Katade el Filistini direnişçilere hitaben yazdığı mektubunda halklara iyi davranmanın öneminden bahsederek merhamet ve yumuşaklığın direnişe desteği artıracağını ve İslam'ın merhamet inancı olduğunu belirtti.

Alimler ve Siyasi Duruş: Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi?

00:01, 12 July 2016 Tuesday

Alimler ve Siyasi Duruş Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi

11 Eylül, Forthood Saldırısı, Londra Saldırıları ve Charlie Hebdo suikastları. İslam Dünyasındaki dini otoritelerin neredeyse ittifak ettikleri ve tek ses olarak karşılık verdikleri tek mesele Batı'lı ülkelerin İslam Dünyasında yaptıklarına tepki olarak gerçekleştirilen eylemler için özür dilemek. Küresel Cihadcılar bunu aşağılık kompleksi olarak görüyor. Dr Enver el Evlaki İslam Alimlerinin siyasi duruş sahibi olanlar dışında geçmişte de benzer yanılsamalara girdiğini düşünenlerden.

Ebu Katade: Medya ve propaganda, cihada denktir

00:01, 12 July 2016 Tuesday

Ebu Katade Medya ve propaganda cihada denktir

Medyanın önemine işaret eden Ebu Katade el Filistini aynı zamanda uyarıyor: "Medyada yapılacak olan hatadan kaynaklanan bir şer neticesi, belki savaş meydanlarında yapılan hatalardan daha vahim olabilir."

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj (2.bölüm)

00:01, 11 July 2016 Monday

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj 2 bölüm

Küresel Cihad Hareketinin önemli ilim adamlarından Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi CNN Arapça ile yaptığı röportajın 2. bölümünü incanews okurlarına sunuyoruz.

Dr. Eymen Zevahiri: Nasıl bir hilafet istiyoruz

00:01, 11 July 2016 Monday

Dr Eymen Zevahiri Nasıl bir hilafet istiyoruz

El Kaide lideri Dr. Eymen ez Zevahiri'nin 2013 yılında yaptığı uzunca bir konuşmasının Şam başlıklı bölümünü incanews okurları için tercüme ettik. Dr. Eymen ez Zevahiri'nin konuşmasından çevirdiğimiz bölüm, El Kaide yapılanmasının hilafet nazariyesini ve çarşı-pazar gibi yerlerde masum insanların öldürülmesini nasıl değerlendirdiklerini ihtiva ediyor.Toplam: 313 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar