Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

Tufeyli: "Bu Krizi Yemen Halkı Çözmeli"

22:10, 31 March 2015 Tuesday

Tufeyli quot Bu Krizi Yemen Halkı Çözmeli quot

Lübnan'daki Hizbullah'ın eski genel sekreteri Tufeyli, "Bu krizi Yemen halkı çözmeli. Sandığa giderek iradelerini ortaya koymalılar. Husiler, kentleri işgal etmek yerine seçimlere gitmeli"

İran ve Caferi milisler ağır kayıp veriyor Tikrit Operasyonu Durdu

17:02, 23 March 2015 Monday

İran ve Caferi milisler ağır kayıp veriyor Tikrit Operasyonu Durdu

Irak'ta IŞİD'in elinde bulunan Tikrit'e yönelik İran Devrim Muhafızları Generali Kasım Süleymani'nin liderliğinde düzenlenen operasyon tam bir fiyaskoya dönüştü. Sadece Necef'teki mezarlığa günde 60 Caferi milisin cenazesi geliyor. Caferi'ler bölgede bir çok Sünni köyü yakarken bir çok Sünni'yi de infaz etti. Operasyon ise ağır kayıplar üzerine durduruldu.

Şii Lider: İran Mekke ve Medine'yi işgale hazırlanıyor

15:35, 20 March 2015 Friday

Şii Lider İran Mekke ve Medine'yi işgale hazırlanıyor

Lübnan'ın önce gelen Şii din adamlarından İslami Şura Meclisi sözcüsü Şeyh Muhammed el Hüseyni, Sünni Müslüman Alimler Heyeti lideri Şeyh Haris el Dari'nin cenazesinde yaptığı açıklamada Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin ABD adına Sünni'leri katlettiklerini ve Hz Hüseyin'in onların faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.

Ebu Katade: Savaşı bitirme araçları

12:02, 20 March 2015 Friday

Ebu Katade Savaşı bitirme araçları

Küresel Cihad Hareketinin önemli düşünürlerinden Ebu Katade el Filistini, Batıya ve İsrail'e karşı savaşın nasıl kazanılacağına dair önemli bir makale yazdı. Makale cihad akımlarının konu hakkındaki bakış açılarına dair önemli veriler içeriyor.

Küresel cihad komutanlarından "Hattab"

10:50, 19 March 2015 Thursday

Küresel cihad komutanlarından quot Hattab quot

Küresel Cihad hareketinin en çok tanınan komutanlarından Hattab; 12 yıl önce bugün zehirli bir mektup ile suikast sonucu hayatını kaybetti.

El Kaide Sivillere Saldırılara Nasıl Bakıyor?

14:52, 18 March 2015 Wednesday

El Kaide Sivillere Saldırılara Nasıl Bakıyor

Batı medyasının ve İslam Dünyasındaki Batı tandanslı medya organlarının ısrarla kör şiddet uyguladığı ve masum insanları da hedef aldığını iddia ettikleri El Kaide yaptığı manifesto niteliğindeki açıklamalarla sürekli bu iddiaları yalanlıyor. Örneğin Nusret Cephesinin herhangi bir katliama karıştığı ile ilgili hiç bir belge niteliğinde veri bulunmuyor. El Kaide'nin ABD saldırısında yaşamını yitiren müftüsü Atiyyetullah el Liby'nin açıklamasını ilginize sunuyoruz.

ABD'nin Afganistan'dan çekilme planı

03:07, 18 March 2015 Wednesday

ABD'nin Afganistan'dan çekilme planı

ABD'nin tarihindeki en uzun süreli savaşı olan Afganistan operasyonunun sonuna yaklaşılırken, ABD'li yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda ülkede bulunan askerlerin çekilme süreciyle ilgili bazı değişikliklere gidilebileceği yorumları yapılıyor.

Filisin: İnsanlık vicdanına ihanet

12:30, 16 March 2015 Monday

Filisin İnsanlık vicdanına ihanet

ABD insansız uçak saldırısında Yemen'de tanınmış din adamı Dr Enver el Evlaki ile beraber yaşamını yitiren Amerikalı El Kaide üyesi Samir Han'ın Filistin konusunda kaleme aldığı makale Küresel Cihadcıların Filistin sorununa bakışına dair önemli veriler içeriyor.

Usame bin Ladin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı | Foto

14:49, 14 March 2015 Saturday

Usame bin Ladin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı Foto

CNN International, 1996 yılında Usame bin Ladin ile röportaj yapan gazeteci Abdulbari Atwan tarafından, Tora Bora'daki yaşadığı bölgede çekilmiş ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış Usame Bin Ladin'in yeni görüntülerini yayınladı.

Cumhuriyet'e geçiş dönemi ve Cumhuriyet dönemi din algısı

18:06, 11 March 2015 Wednesday

Cumhuriyet'e geçiş dönemi ve Cumhuriyet dönemi din algısı

Cumhuriyet öncesi dönemde yani Milli mücadele döneminde İslamcılık ve İslam dini birleştirici bir ideoloji olarak benimsenmiştir.

Nusret Cephesi'nin Manifestosu

18:05, 11 March 2015 Wednesday

Nusret Cephesi'nin Manifestosu

Suriye'de Esed rejimine karşı savaşan ve sürekli biçimde ABD ve Batı ülkeleri tarafından hedef alınan Nusret Cephesinin siyasi ve itikadi konularla ilgili manifesto niteliğindeki açıklamasını ilginize sunuyoruz.

Mali'de son gelişmeler | Analiz

00:33, 11 March 2015 Wednesday

Mali'de son gelişmeler Analiz

Fransa ve çok uluslu güçler tarafından işgal altında tutulan Mali'de direnişçilerin yabancı işgal güçlerine karşı saldırılarını artırdığı gözlemleniyor.

"Ümmetin birliği, hukuku ve gerektirdikleri" (1.Bölüm)

12:36, 09 March 2015 Monday

quot Ümmetin birliği hukuku ve gerektirdikleri quot 1 Bölüm

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Yemen'de insansız hava aracı ile yaptığı saldırıda hayatını kaybeden Arap Yarımadası El Kaidesinin dini liderlerinden Şeyh Haris el Nazari'nin; "Ümmetin birliği, hukuku ve gerektirdikleri" başlıklı konuşmasının 1. bölümünü okurlarımıza sunuyoruz.

El Kaide lideri; İslam'ın kadına verdiği değeri açıkladı

12:41, 08 March 2015 Sunday

El Kaide lideri İslam'ın kadına verdiği değeri açıkladı

El Kaide'nin önde gelen isimlerinden, "Savaşçı Alim" ve "Vaiz Mücahid" olarak bilinen Halid el Huseynan; Obama'ya seslendiği konuşmasında İslam'da kadının yeri ve öneminden bahsediyor.

Taliban'dan Açıklama: Hedefimiz Türkiye Değildi

14:15, 26 February 2015 Thursday

Taliban'dan Açıklama Hedefimiz Türkiye Değildi

Afganistan'da bu sabaha Türkiye elçiliğine ait iki aracın geçişi sırasında düzenlenen saldırıda Türkiye'li bir astsubayın yaşamını yitirmesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Taliban'ın yabancı elçilikleri hedef almadığını, amaçlarının Türkiye olmadığını saldırının yanlışlıkla gerçekleştiğini açıkladı.

El Kaide Neden Kuruldu?

16:11, 25 February 2015 Wednesday

El Kaide Neden Kuruldu

El Kaide örgütünün 1998 yılında kuruluş ilanı olarak yayınladığı manifesto ve ultimaton; örgütün asıl hedefinin asla İran, otoriter Orta Doğu ülkeleri ya da İslam dünyasındaki azınlıklar değil asıl hedefinin küresel piramidin tepe noktası olarak gördüğü Anglo-Amerikan Siyonist Cephe olarak tanımladığı küresel aktörler olduğu görülüyor. El Kaide'nin kuruluş ilanını siz değerli okurlarımız için tercüme ettik.

Dr. İyad Kuneybi: "Düşmana gerekçe verilmesi"

15:41, 25 February 2015 Wednesday

Dr İyad Kuneybi quot Düşmana gerekçe verilmesi quot

Ünlü düşünür ve akademisyen Dr İyad el Kuneybi tarafından kaleme alınan ve Ortadoğu'da kimi İslami Hareketlerin aceleci eylemleri ve söylemleri ile işgal güçlerine meşru zemin hazırlayıp fırsat verdiklerini iddia ettiği makaleyi siz değerli okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

Hizbullah'tan şaşırtan açıklama: IŞİD'e silah sağlayan uçakları vuracağız

09:53, 22 February 2015 Sunday

Hizbullah'tan şaşırtan açıklama IŞİD'e silah sağlayan uçakları vuracağız

İslami çevrelerce ismi kinayeli bir şekilde HizbullaT olarak anılan, özellikle Suriye'de insanlığa karşı suç işleyen Esad yönetimine destek vermesiyle tepki oklarını hiç olmadığı kadar üstüne çeken Hizbullah örgütünün Irak kolu sözcüsünün İran'ın yarı resmi haber ajansına yaptığı açıklama bağımsız çevrelerce "Hizbullah yine şaşırtmadı" şeklinde değerlendirildi.

Halep'te çoğu üst düzey 300 Caferi milis öldürüldü 90 Şebbiha ve Hizbullah üyesi esir alındı

01:20, 19 February 2015 Thursday

Halep'te çoğu üst düzey 300 Caferi milis öldürüldü 90 Şebbiha

Esed rejimi güçlerinin Hizbullah ve Devrim Muhafızlarıyla beraber Halep'i kuşatmak için düzenledikleri saldırılar büyük bir hezimetle sonuçlandı. Önceki günkü saldırılarda 300'den fazla Esed askeri ve Hizbullah üyesi öldürülürken 90'dan fazla Caferi militan ise esir alındı.

Suriye'de Alevi-Caferi güçlerin büyük hezimeti

02:04, 18 February 2015 Wednesday

Suriye'de Alevi-Caferi güçlerin büyük hezimeti

ABD, AB, Rusya ve Çin'in desteğini arkasına alarak Irak ve Suriye'de Sünni halk ile savaşan İran, Hizbullah, Esed ve dünyanın değişik bölgelerinden gelen Caferi-Şii milisler dün Halep'e düzenledikleri ani baskınlarda son derece ağır bir hezimet aldılar. 300'den fazla Şii milis öldürülürken onlarcası da esir alındı.

Dr Eymen el Zevahiri ve Küresel Cihad İçindeki Konumu

01:54, 18 February 2015 Wednesday

Dr Eymen el Zevahiri ve Küresel Cihad İçindeki Konumu

Tanınmış din adamlarından Ebu Münzir eş- Şankıti kaleme aldığı makalesiyle El Kaide lideri Dr Eymen el Zevahiri'nin yöntem ve tutumlarını değerlendirdi. 30 yıla yakın bir süredir ABD ve Batı ülkelerine karşı mücadele yürüten Zevahiri 60'lı yaşlarında ve bu süreçte tüm ailesini ve çocuklarını bombardımanlarda kaybetti. Makale aynı zamanda Zevahiri'nin etkinliğine ve konumuna dair cihadcı kesimin bakış açısını yansıtması açısından ilgi çekici.

Hizbullah'ın Slav Ajanları

01:14, 18 February 2015 Wednesday

Hizbullah'ın Slav Ajanları

Suriye'de on binlerce İran Devrim muhafızı, Afgan Şii ve Hizbullah militanının ABD ve Batı ülkeleriyle beraber Sünni halka karşı yürüttükleri çatışma farklı bir çok alanda sürüyor. Rusya ve Çin İran'a bir çok yönden destek verirken İran'ın Slav ülkelerinden sniper ve ajanlardan da yardım aldığı ortaya çıktı.Toplam: 155 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar