Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

Batı'nın Şebab Kabusu

10:05, 18 September 2014 Thursday

Batı'nın Şebab Kabusu

Somali'de bağımsız bir İslam Devleti kurmak için mücadele eden Şebab Hareketi liderinin ABD saldırısında yaşamını yitirmesi sonrası saldırılarını artırdı. Şebab dün düzenlediği saldırılarda Afgoye bölgesinde 5 askeri öldürdü 3'ünü ise yaraladı.

ENERJİ KAYNAĞI OLARAK SANTRALLER YAZI DİZİSİ-1

14:15, 17 September 2014 Wednesday

ENERJİ KAYNAĞI OLARAK SANTRALLER YAZI DİZİSİ-1

Sitemiz analistlerinden Arş. Gör. Taha Arpa'nın "Bir Enerji Kaynağı Olarak Santraller" konulu yazı dizisinin 1. bölümünü siz değerli okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

Sina'da Yükselen Yeni Güç: Ensar Beytil Makdis

13:28, 17 September 2014 Wednesday

Sina'da Yükselen Yeni Güç Ensar Beytil Makdis

Sina'da faaliyet gösteren Ensar Beytil Makdis Cemaati Mısır Ordusuna düzenlediği saldırıda bölgede katliamları organize eden subayları taşıyan bir askeri aracı imha etti.

Yemen ve Kuzey Afrika El Kaide'sinden ABD Saldırısına Karşı Birlik Çağrısı

13:20, 17 September 2014 Wednesday

Yemen ve Kuzey Afrika El Kaide'sinden ABD Saldırısına Karşı Birlik

Yemen ve Kuzey Afrika El Kaide kolları yayınladıkları ortak bir bildiri ile Irak-Şam İslam Devleti ve Nusret Cephesi başta olmak üzere diğer tüm grupların Haçlı Savaşı olarak tanımladıkları ABD işgaline karşı birlik olmaları çağrısında bulundu.

Maliki Rejiminde İşkence

13:44, 15 September 2014 Monday

Maliki Rejiminde İşkence

ABD işgali sırasında Hristiyan işgal güçleri ile işbirliği yapan Şiilerin yeni kurulan Şii Irak devletinde Sünni topluluğu tümüyle ötekileştirmesi ve 3.5 milyon Sünninin Bağdat'ı terk etmesine neden olan soykırım süreci sonunda Irak bölünme noktasına geldi.

Süper Mario Nesli

13:31, 15 September 2014 Monday

Süper Mario Nesli

Türkiye'de ve İslam Dünyasında çocukların ve gençlerin moda, popüler kültür, ve küreselleşmenin beraberinde getirdiği diğer yaşam biçimleri ile yetiştirildiği ve yaşamın merkezine zevk, oyun ve eğlenceyi yerleştirdikleri görülüyor. Süper Mario isimli internet oyununu oynarken sinir krizi geçiren küçük kız bu kültürün derin izlerini yansıtması açısından oldukça çarpıcı bir örnek. İnternette uzun yıllardır milyonlarca kez izlenen bu oldukça ünlü görsel aslında "yeni nesil gençliğin" psikolojik durumunu da ortaya koyuyor.

Taliban: ABD Bozguna uğramıştır

12:53, 15 September 2014 Monday

Taliban ABD Bozguna uğramıştır

Taliban Hareketi resmi sitesinden yayınladığı bir analiz ile ABD ve NATO bünyesindeki müttefiklerinin Afganistan'da büyük bir askeri, ekonomik ve siyasi bozguna uğradığını açıkladı.

"Şeyhimiz Nasır el-Fahd'ı serbest bırakın!"

12:46, 15 September 2014 Monday

quot Şeyhimiz Nasır el-Fahd'ı serbest bırakın quot

Suudi rejiminin 10 yıla yakın bir süredir hapiste tuttuğu ve kötü muamele gördüğü belirtilen, Küresel Cihad Hareketi'ni destekleyen görüşleri ile bilinen Nasır bin Hammad el-Fahd'ın serbest bırakılması için, el-Fahd'a yakın bir isim olan Süleyman bin Nasır el-Ulvan'ın serbest bırakılması için yürütülen ve başarı ile sonuçlanan kampanyaya benzer yoğun bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya öncülük edenlerin başında Mayıs 2012'de Guantanamo'dan serbest bırakılan ünlü davetçi Ahmed Musa Cibril geliyor.

ETA: 56 yıllık örgütün sonu

12:46, 15 September 2014 Monday

ETA 56 yıllık örgütün sonu

Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ETA'nın silahlarını inceleyen gözlemciler, bunların kullanılmaz durumda olduğunu doğruladı. ETA, IRA, FARC, Tamil Gerillaları gibi Sol örgütlerin hızla yok olduğu dünyada Küresel Batı İktidarı ile İslam Dünyası arasındaki çatışmaya dayanan Küresel Cihad Hareketi dışında hemen hiç bir silahlı sistem muhalifi hareket kalmamış oldu.

Rus Rahip: Cihad Eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı

14:00, 14 September 2014 Sunday

Rus Rahip Cihad Eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı

Rusya'da bir Ortodoks kilisesinde konuşma yapan başrahip Dmitri Smirnov Hristiyanlığın İslam Dünyasına sunacak hiç bir değerinin kalmadığını belirtti. Rahip ayrıca Müslüman gençlerin yozlaşan dünya sistemine karşı savaştıklarını ve bu konuda haklı olduklarını vurguladı.

Taliban'dan ABD'ye: Mağlup Olacaksınız

16:38, 12 September 2014 Friday

Taliban'dan ABD'ye Mağlup Olacaksınız

Taliban ABD makamlarının bazı askeri ve siyasi liderlerinin başına koyduğu ödüller konusunda açıklama yaptı. Açıklamada ABD'nin Afganistan'dan mağlup olarak ayrılacağı yinelendi.

Dünya İslami Hareketlerinden Ahrar Hareketine Taziye

15:05, 12 September 2014 Friday

Dünya İslami Hareketlerinden Ahrar Hareketine Taziye

Suriye'nin en önemli direniş gruplarından Ahraruş Şam Hareketi liderlerinin bir saldırı sonrası yaşamını yitirmesi üzerine tüm dünyadaki çeşitli İslami gruplar taziye mesajları yayınlamaya başladı. Gazze'deki Ceyşul Ümmet hareketi, Kafkasya İslam Emirliği, Şam İslam Hareketi, Hizbut Tahrir, Nusret Cephesi ve daha bir çok grup Ahrar Hareketine taziye mesajı yayınladı.

Nusra Cephesi BM Askerlerini Serbest Bıraktı (VİDEO)

13:31, 11 September 2014 Thursday

Nusra Cephesi BM Askerlerini Serbest Bıraktı VİDEO

Nusret Cephesi daha önce esir aldığı ve karşılığında Ebu Mus'ab el Suri başta olmak üzere bazı esirlerin serbest bırakılmasını talep ettiği BM esirlerine Dr Ebu Mus'ab isimli bir komutanın eman vermiş olması üzerine Makdisi'nin fetvasıyla serbest bıraktı.

Caferilerin İç Tartışması

02:43, 11 September 2014 Thursday

Caferilerin İç Tartışması

Şii alemde Hamaney ve Sistani ekolü gibi kimi kesimler siyasetleri gereği bir yandan ABD ve İsrail ile ve Esed güçleri ile işbirliği yaparken diğer yandan yoğun kardeşlik ve vahdet mesajları veriyor. Ancak Şirazi ekolüne yakın kesimlerin Hamaney ve Sistani ekolünü aşırı takiyyeleri dolayısıyla kaypaklık, münafıklık ve ihanetle suçladığı görülüyor.

‘‘MUHTEŞEM ÜÇLÜ AÇMAZ’’

14:00, 14 August 2014 Thursday

MUHTEŞEM ÜÇLÜ AÇMAZ

incanews.com analistlerinden Arş Gör. Taha Arpa'nın Türkiye'deki tüketim kültürünü incelediği analizini ilginize sunuyoruz.

Suriye'de direnişçilerden büyük atılım

11:19, 27 July 2014 Sunday

Suriye'de direnişçilerden büyük atılım

Dünyanın gözü Gazze'ye çevrilmişken Suriye'li muhaliflerin Esed rejimi ve Hizbulllah'a karşı büyük kazanımlar elde ettiği gözlemleniyor. Son 3 haftada direnişçiler 1500'den fazla Esed askeri öldürdü önemli bölgeler ve silah depoları ele geçirdi.

İHH ve AK Parti'ye operasyon yapan komiser de tutuklandı

14:58, 24 July 2014 Thursday

İHH ve AK Parti'ye operasyon yapan komiser de tutuklandı

14 Ocak 2014 tarihinde aralarında İHH gönüllüleri, Ak Parti Van Belediye Başkan adayı, KİSEM yetkilileri İbrahim Şen'in de olduğu bir çok mütedeyyin insanın tutuklandığı El Kaide operasyonunu yürüten komiser Serdar Bayraktutan tutuklandı. Zaman Gazetesi ve Gülen Medyasının operasyonu hala El Kaide operasyonu şeklinde yansıttığı gözleniyor. Bayraktutan'ın CIA ile Cemaat ilişkisini sağlayan kişilerden olduğu iddia ediliyor.

Misyonerlerin Afrika'da Tecavüz Skandalı

00:08, 23 July 2014 Wednesday

Misyonerlerin Afrika'da Tecavüz Skandalı

Kenya'da misyoner olarak gittiği yetimhanede erkek ve kız çocuklara tecavüz eden Amerikalı misyoner Matthew Durham suçunu itiraf etti. Durham'ın itirafı gözleri diğer misyoner okullarına ve yetimhanelere çevirdi.

İsrail'e Ağır Darbe 20 İsrail Askeri Öldürüldü

14:34, 21 July 2014 Monday

İsrail'e Ağır Darbe 20 İsrail Askeri Öldürüldü

Filistin'li direniş grupları Gazze'ye karadan operasyon yapan İsrail askerlerine büyük darbe indirdi. İsrail'in en iyi eğitimli elit birliklerine yönelik operasyonlarda 20 İsrail askeri öldürüldü 54 asker de yaralandı.

Halifenin Elbisesi- 2

17:32, 19 July 2014 Saturday

Halifenin Elbisesi- 2

Küresel Cihad Hareketinin en önemli ilim adamlarından sayılan Ebu Katade el Filistini'nin IŞİD'in hilafet ilanının batıl olduğuna yönelik ilmi makalesinin 2. bölümünü incanews.com okurları için tercüme ettik. Mehdi Canpolat tarafından tercüme edilen makale önemli detaylar içeriyor.

Gazze ve Direniş Kültürü

12:45, 19 July 2014 Saturday

Gazze ve Direniş Kültürü

El Kaide lideri Dr Eymen el Zevahiri'nin 2009 yılında kaleme aldığı Gazze ve Direniş Kültürü isimli açıklama örgütün çatışma nedenlerine dair önemli detaylar içeriyor.

Dünya İsrail'e Sessiz 

12:59, 18 July 2014 Friday

Dünya İsrail'e Sessiz

2003 yılında vefat eden ve Oryantalizm kitabı ile ün yapan Edward Said'in makalesini yeniden okurlarımızın ilgisine sunuyoruz. Makale son on yılda pek fazla bir değişimin olmadığını gösteriyor.Toplam: 75 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 >>>
En Çok Okunanlar