Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

İran-Kürdistan Gerilimi Büyüyor

03:14, 27 June 2016 Monday

İran-Kürdistan Gerilimi Büyüyor

İran son dönemlerde Türkiye ve Suudi Arabistan desteği ile ülkede faaliyetlerini artırdığını iddia ettiği PDKI isimli Kürt organizasyona karşı Kuzey Irak bölgelerini bombalamaya başladı.

Muhalifler Rejim Helikopteri Düşürdü

03:08, 27 June 2016 Monday

Muhalifler Rejim Helikopteri Düşürdü

Ramazan ayı ile beraber saldırılarına ağırlık veren muhalifler bugün dün bir rejim helikopterini düşürdü. Ğuta bölgesinde İslâm Ordusu tarafından düşürülen helikopterin görüntüleri de yayınlandı.

Suriye'de Muhalifler Rejimi Biçti

03:00, 27 June 2016 Monday

Suriye'de Muhalifler Rejimi Biçti

Suriye'de dün değişik bölgelerde Rus hava gücü desteği ile sızma girişimlerinde bulunan rejim milisleri ağır kayıp verdi. Sabah saatlerine kadar süren çatışmalarda rejim güçleri onlarca kayıp vererek geri çekildi.

Fosfor Bombalarıyla Omlet Yapan Muhalefet

02:56, 27 June 2016 Monday

Fosfor Bombalarıyla Omlet Yapan Muhalefet

Suriye'de rejim, İran, Irak, Hizbullah ve Rusya'ya ek olarak ABD ve Batı ittifakı ile de savaşmak zorunda kalan muhalifler adeta düşmanlarıyla alay ediyor.

Demokrasi: Bir Ortaçağ yönetim biçimi

03:16, 18 June 2016 Saturday

Demokrasi Bir Ortaçağ yönetim biçimi

Mısır'daki darbenin ardından İslam coğrafyalarında uygulanan demokrasi rejimi de tartışma konusu oldu. Özellikle Türkiye'de düzenlenen bazı protestolarda dikkat çeken demokrasi karşıtı pankartlar manşetlere taşındı. Bugünlerde açıkça sorgulanan Ortaçağ yönetim biçimi demokrasinin kökeni Yunan şehir devletlerine dayanıyor.

"Silahlanmak suç oranını azaltıyor"

04:58, 17 June 2016 Friday

quot Silahlanmak suç oranını azaltıyor quot

FBI'ın verilerine göre işlenen cinayetlerde bıçak kullanma oranı, silahlardan 5 kat daha fazla. Ve araştırmalar silahlanmanın suç oranını arttırmaktan ziyade, azalttığını gösteriyor.

Mervan Hadid kimdir?

04:56, 17 June 2016 Friday

Mervan Hadid kimdir

Küresel Cihad hareketinin önder olarak kabul ettiği isimlerden biri olan Mervan Hadid'in yaşadıklarını Dr. Abdullah Azzam'ın anlatımıyla okuyucularımıza sunuyoruz.

Amerika'yı Kolomb'tan önce Müslümanlar keşfetti

04:55, 17 June 2016 Friday

Amerika'yı Kolomb'tan önce Müslümanlar keşfetti

Willamette Üniversitesinden Richard Francaviglia, yeni ulaşılan delillerin 'Müslüman toplumun Yeni Dünya’yı Columbus’tan önce keşfettiklerine yönelik' önemli ipuçları barındırdığını ileri sürdü.

İslam Dünyası ve Ahlaki Bunalım

17:45, 16 June 2016 Thursday

İslam Dünyası ve Ahlaki Bunalım

Dr İyad Kunaybi'nin İslam Dünyasındaki ahlaki durumu bir örnek ile ele aldığı makaleyi ilginize sunuyoruz.

 Batı ve Karanlık Tünel (Belgesel)

17:40, 16 June 2016 Thursday

Batı ve Karanlık Tünel Belgesel

Teröre karşı savaşın geldiği son nokta ve iflas eden Batı ittifakı... Küresel ekonomik kriz Küresel Cihad yanlılarının direnişi nedeniyle mi yaşanıyor? ABD ekonomisi neden geriliyor? Batı dünyası bir çıkmazda mı?

BBC'den Türkiye'de Eşcinsel Teşviki: Eşcinsel Şii Molla

11:56, 16 June 2016 Thursday

BBC'den Türkiye'de Eşcinsel Teşviki Eşcinsel Şii Molla

İslâmi değerlere hakaretleri, Gezi eylemleri ve mezhepçi örgütlere ve kalkışmalara destekleri, ve alt metin mesajları ile İslâmi olan hemen her hareket ve düşünceye karşı propagandanın ana merkezi olması ile ön plana çıkan BBC Türkiye'de eşcinselliği yaygınlaştırmak için de mütemadiyen haberler yayınlıyor.

4 ülkeye 8 ay direnen Türkmen Dağı Düştü

11:27, 16 June 2016 Thursday

4 ülkeye 8 ay direnen Türkmen Dağı Düştü

Rusya, İran, Irak, Suriye ve Hizbullah'ın dünyanın pek çok bölgesinden gelen Şii milislerin de katılımıyla 8 ay boyunca almaya çalıştıkları Türkmen Dağı dün gece sabaha yakın saatlerde düştü. Muhalifler yeterli silahın bulunmaması nedeniyle dağı terk etmek zorunda kaldı.

Bush: Faşizmi önlemek için aşırı İslam'la savaşıyoruz

02:40, 10 June 2016 Friday

Bush Faşizmi önlemek için aşırı İslam'la savaşıyoruz

Amerika Eski Başkanı George W. Bush'un Amerika'nın II. Dünya Savaşı'nda "faşizm ile" savaşıyla şimdi Irak ve Afganistan'daki "aşırı İslamcılar ile" savaşını kıyasladığı konuşmasını ilginize sunuyoruz.Gelinen noktada Hitlere en fazla benzetilen isimlerin başında Bush geliyor.

Amerikan askerinin Gözyaşları (Video)

04:40, 07 June 2016 Tuesday

Amerikan askerinin Gözyaşları Video

Afganistan ABD için kabus olmaya devam ediyor. Amerikan askerleri Rambo ve Vietnam filmlerinde yansıtılanın aksine büyük kayıplar veriyor, bazen hüngür hüngür ağlıyor. İşte önce sivilleri bombalayan daha sonra arkadaşları El Kaide ve Taliban savaşçıları tarafından öldürülünce ağlayan ABD askerlerinin görüntüleri.

Cumhuriyet'e geçiş dönemi ve Cumhuriyet dönemi din algısı

00:23, 07 June 2016 Tuesday

Cumhuriyet'e geçiş dönemi ve Cumhuriyet dönemi din algısı

Cumhuriyet öncesi dönemde yani Milli mücadele döneminde İslamcılık ve İslam dini birleştirici bir ideoloji olarak benimsenmiştir.

"Şeyhimiz Nasır el-Fahd'ı serbest bırakın!"

00:23, 07 June 2016 Tuesday

quot Şeyhimiz Nasır el-Fahd'ı serbest bırakın quot

Suudi rejiminin 10 yıla yakın bir süredir hapiste tuttuğu ve kötü muamele gördüğü belirtilen, Küresel Cihad Hareketi'ni destekleyen görüşleri ile bilinen Nasır bin Hammad el-Fahd'ın serbest bırakılması için, el-Fahd'a yakın bir isim olan Süleyman bin Nasır el-Ulvan'ın serbest bırakılması için yürütülen ve başarı ile sonuçlanan kampanyaya benzer yoğun bir kampanya başlatıldı. Kampanyaya öncülük edenlerin başında Mayıs 2012'de Guantanamo'dan serbest bırakılan ünlü davetçi Ahmed Musa Cibril geliyor.

İnsansız hava araçlarıyla savaş

00:23, 07 June 2016 Tuesday

İnsansız hava araçlarıyla savaş

Savaş hukukuna göre, muharipler kendilerini tehlikeye atmaya istekli olmalılar; ancak bir casus uçağın pilotu, Nevada'da çalışıp, akşam yemeğine ailesinin yanına giderken, aslında birkaç saat önce Pakistan'da onlarca insanı uzaktan öldürmüş olabiliyor.

Seyyid Kutub'un Kendi Sesinden mahkeme konuşması (Video)

00:23, 07 June 2016 Tuesday

Seyyid Kutub'un Kendi Sesinden mahkeme konuşması Video

incanews.com'un yayınladığı dünya liderlerine ait orijinal konuşmalar serisinin bu bölümünde Seyyid Kutub'un orijinal ses kaydını ilginize sunuyor.

Türk Modeli ve Erdoğan tecrübesi

00:23, 07 June 2016 Tuesday

Türk Modeli ve Erdoğan tecrübesi

Dr İyad el Kuneybi'nin "Türk Modeli ve Erdoğan Tecrübesi" isimli analizini ilginize sunuyoruz.

Hizbullah etkisindeki Lübnan Ordusundan Sünnilere İşkence

00:23, 07 June 2016 Tuesday

Hizbullah etkisindeki Lübnan Ordusundan Sünnilere İşkence

İran, Irak ve Suriye'nin uzun yılar süren ortak politikaları ve destekleri ile Şii'lerin nüfus oran Sünnilerden az olmasına rağmen Lübnan'da yönetimi gölge iktidar olarak kontrol eden Hizbullah'ın politik tutumları Lübnan Ordusunu da etkiliyor. Hizbullah devlet içinde devlet olarak hareket ediyor ve Sünni'lere Esed rejiminin politikalarına benzer uygulamalarda bulunuyor.

Küresel Cihadın Mimarı MÜSLÜMANLARIN HAYATININ HER ALANINA DÜŞMANLARIN TASALLUTU VE TAHAKKÜMÜ

05:24, 06 June 2016 Monday

Küresel Cihadın Mimarı MÜSLÜMANLARIN HAYATININ HER ALANINA DÜŞMANLARIN TASALLUTU VE

Küresel Cihad Düşüncesinin önemli teorisyenlerinden ve liderlerinden Ebu Mus'ab el Suri tarafından yazılan ve Anlatı Yayınları tarafından tercüme edilen El Mukaveme isimli kitaptan derlediğimiz bir bölümü incanews.com okurlarının ilgisine sunuyoruz.

Ebu Muhammed el Makdisi: "Türkiye halkı, tekfir, IŞİD, akide ve güncel konular" -1. Bölüm-

05:24, 06 June 2016 Monday

Ebu Muhammed el Makdisi quot Türkiye halkı tekfir IŞİD akide

Küresel Cihad ideologlarından Ebu Muhammed el Makdisi, Türkiye ve güncel konular hakkında kendisine sorulan soruları cevapladı.Toplam: 296 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar