Tüm Yönleriyle Suriye Kitabı

Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

00:01, 15 July 2016 Friday

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

Taliban; İslam Dünyasının değişik bölgelerinde direniş ismi altında aşırı, tekfirci, ötekileştirici, kaba ve sivillere zarar veren kontrolsüz yapıların ortaya çıkması üzerine savaşçılarına uymaları gereken prensipleri gösteren bir talimat yayınladı. İşte Taliban savaşçılarının davranış kuralları.

Krallar, Sofralar ve Kediler: Şii Liderin Acınası Hali

00:01, 14 July 2016 Thursday

Krallar Sofralar ve Kediler Şii Liderin Acınası Hali

Irak'ta mezhepçi politikalarıyla tüm dünyanın tepkisini çeken Nuri el Maliki'ni yerine geçen yardımcısı Şii lider Haydar el Abadi'nin ABD'de Obama tarafından aşağılandığı görüntüler hala tartışılıyor. Maliki döneminde Irak'ta 6 bine yakın Sünni kadın hapisteydi ve çoğu tecavüz dolayısıyla hapisteydi. Şii lider Abadi de Maliki politikalarını sürdürmeye devam etti. ABD'nin ise saygı duymadığı Şii liderleri sahada taşeron olarak kullandığı iddia ediliyor.

Drone Raporu

00:01, 14 July 2016 Thursday

Drone Raporu

Dünya için terör artık yukarıdan geliyor...

Caferi liderler: Sünnileri öldürmek farzdır

00:01, 13 July 2016 Wednesday

Caferi liderler Sünnileri öldürmek farzdır

Irak'ta IŞİD'in on yılı aşkın ABD işgali döneminde ABD ile işbirliği yapan Şiiler tarafından Sünni halka yapılan katliam ve haksız uygulamalar sonucu güçlendiği biliniyor. Şii mitolojisine göre Sünniler kafir olarak görülüyor. Şiiler Sünnileri Nasıbi, Bekri ya da Selefi olarak kodlayıp hedef alıyorlar. Caferi mabedlerinde ise Sünniler dini ritüeller ve mersiyeler ile aşağılanıyor.

Ebu Katade'den direnişçilere: Savaşın şiddeti sizi merhametsiz yapmasın çağrısı

00:01, 13 July 2016 Wednesday

Ebu Katade'den direnişçilere Savaşın şiddeti sizi merhametsiz yapmasın çağrısı

Küresel Cihad Hareketi'nin önemli ilim adamlarından biri olan Ebu Katade el Filistini direnişçilere hitaben yazdığı mektubunda halklara iyi davranmanın öneminden bahsederek merhamet ve yumuşaklığın direnişe desteği artıracağını ve İslam'ın merhamet inancı olduğunu belirtti.

Alimler ve Siyasi Duruş: Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi?

00:01, 12 July 2016 Tuesday

Alimler ve Siyasi Duruş Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi

11 Eylül, Forthood Saldırısı, Londra Saldırıları ve Charlie Hebdo suikastları. İslam Dünyasındaki dini otoritelerin neredeyse ittifak ettikleri ve tek ses olarak karşılık verdikleri tek mesele Batı'lı ülkelerin İslam Dünyasında yaptıklarına tepki olarak gerçekleştirilen eylemler için özür dilemek. Küresel Cihadcılar bunu aşağılık kompleksi olarak görüyor. Dr Enver el Evlaki İslam Alimlerinin siyasi duruş sahibi olanlar dışında geçmişte de benzer yanılsamalara girdiğini düşünenlerden.

Ebu Katade: Medya ve propaganda, cihada denktir

00:01, 12 July 2016 Tuesday

Ebu Katade Medya ve propaganda cihada denktir

Medyanın önemine işaret eden Ebu Katade el Filistini aynı zamanda uyarıyor: "Medyada yapılacak olan hatadan kaynaklanan bir şer neticesi, belki savaş meydanlarında yapılan hatalardan daha vahim olabilir."

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj (2.bölüm)

00:01, 11 July 2016 Monday

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj 2 bölüm

Küresel Cihad Hareketinin önemli ilim adamlarından Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi CNN Arapça ile yaptığı röportajın 2. bölümünü incanews okurlarına sunuyoruz.

Dr. Eymen Zevahiri: Nasıl bir hilafet istiyoruz

00:01, 11 July 2016 Monday

Dr Eymen Zevahiri Nasıl bir hilafet istiyoruz

El Kaide lideri Dr. Eymen ez Zevahiri'nin 2013 yılında yaptığı uzunca bir konuşmasının Şam başlıklı bölümünü incanews okurları için tercüme ettik. Dr. Eymen ez Zevahiri'nin konuşmasından çevirdiğimiz bölüm, El Kaide yapılanmasının hilafet nazariyesini ve çarşı-pazar gibi yerlerde masum insanların öldürülmesini nasıl değerlendirdiklerini ihtiva ediyor.

Misyonerlerin Afrika'da Tecavüz Skandalı

00:01, 10 July 2016 Sunday

Misyonerlerin Afrika'da Tecavüz Skandalı

Kenya'da misyoner olarak gittiği yetimhanede erkek ve kız çocuklara tecavüz eden Amerikalı misyoner Matthew Durham suçunu itiraf etti. Durham'ın itirafı gözleri diğer misyoner okullarına ve yetimhanelere çevirdi.

Cihadçı gruplar kararlarında bağımsız mı?

00:01, 10 July 2016 Sunday

Cihadçı gruplar kararlarında bağımsız mı

Ürdünlü düşünür Dr İyad el Kuneybi kaleme aldığı makalesinde cihad hareketlerinin askeri alandaki başarılarının sürekli dış destek ve bağlantılarla açıklanmaya çalışıldığı komplo teorilerinin hatalı olduğuna değindi.

MİCHEL FOUCAULT'DA SÖYLEM VE BEDEN ÜZERİNDEN İKTİDARIN KURULUMU

00:01, 09 July 2016 Saturday

MİCHEL FOUCAULT'DA SÖYLEM VE BEDEN ÜZERİNDEN İKTİDARIN KURULUMU

Sosyolog-Hukukçu Hüseyin Kurşun incanews.com için Michel Foucault'a göre Söylem ve Beden Üzerinden İktidar'ı incelediği bir makale kaleme aldı. Makaleyi ilginize sunuyoruz.

Hizbullah'ın Eski Lideri: İran ve Hizbullah mezhep savaşının sorumlusu

00:01, 09 July 2016 Saturday

Hizbullah'ın Eski Lideri İran ve Hizbullah mezhep savaşının sorumlusu

Lübnan Hizbullahının ilk sözcüsü ve eski genel sekreteri Tufeyli'nin, Hizbullah'ın Suriye siyasetini değerlendirdiği açıklamasını 2 yıl sonunda tekrar incelemek üzere okurlarımıza sunuyoruz..  

Hitler Konuşuyor

00:01, 08 July 2016 Friday

Hitler Konuşuyor

Tarih kendi halklarına ve dünya halklarına büyük acılar çektiren diktatörler ve hegemonyalarla doludur. Bu diktatörlerin her birinin kendine göre anlamlı gerekçeleri vardır. Eğer zafer onların olmuşsa haklılık da onlarındır.

Abdulkerim Suruş: İran rejimine lanet olsun

00:01, 08 July 2016 Friday

Abdulkerim Suruş İran rejimine lanet olsun

İranlı düşünür Abdulkerim Suruş, İran yönetimini oldukça sert sözlerle hedef aldı: Ey Yüce Allah’ım! Bu kafir yetiştiricisi İran İslam Cumhuriyeti’ni lanetlemek için senin iznini talep ediyorum.

Bilinçaltı mesajları

00:01, 07 July 2016 Thursday

Bilinçaltı mesajları

Bilinçaltımız, buzdağının görünmeyen kısmı gibi. Zihnimizdeki gizli sistem. Film yapımcıları da bu gizli sistemi şeytani bir biçimde kullanıyorlar. Bilinç altına işlenen cinsel ve ekonomik içerikli binlerce kare kullanmaktalar. Buna 25. kare tekniği de denilmektedir. Kullandıkları karelerin çoğu aşırı cinsel içerikli oldukları için yayınlayamıyoruz.

Dr. İyad Kuneybi: "Uçuruma doğru koşan Ürdün"

00:01, 07 July 2016 Thursday

Dr İyad Kuneybi quot Uçuruma doğru koşan Ürdün quot

Ürdün toplumunun daha önce karşılaşmadığı problemleri inceleyen Dr. İyad Kuneybi'nin makalesini incanews okurları için tercüme ettik.

Amerika ve Husiler anlaştı. ABD ile İran bir kez daha aynı safta / Özel haber

00:01, 06 July 2016 Wednesday

Amerika ve Husiler anlaştı ABD ile İran bir kez daha

Kuveyt'li Profesör Abdullah En Nefisi, çok önemli bir açıklama yaptı.

Dr. Eymen Zevahiri'nin Hamas hareketine tavsiyeleri

00:01, 06 July 2016 Wednesday

Dr Eymen Zevahiri'nin Hamas hareketine tavsiyeleri

El Kaide lideri Dr. Eymen ez Zevahiri'nin Hamas ile irtibatta olan bir adamına gönderdiği mektubu incanews okurları için tercüme ettik. El Kaide lideri Dr. Eymen ez Zevahiri'nin mektubu, Hamas hareketine yönelik tavsiyelerini içermekte.

İnsansız hava araçlarıyla savaş

00:01, 05 July 2016 Tuesday

İnsansız hava araçlarıyla savaş

Savaş hukukuna göre, muharipler kendilerini tehlikeye atmaya istekli olmalılar; ancak bir casus uçağın pilotu, Nevada'da çalışıp, akşam yemeğine ailesinin yanına giderken, aslında birkaç saat önce Pakistan'da onlarca insanı uzaktan öldürmüş olabiliyor.

Vatikan'ın Gizemi

00:01, 05 July 2016 Tuesday

Vatikan'ın Gizemi

1929 yılında İtalya’nın Faşist lideri Mussoli’nin izniyle kurulan Vatikan Devleti halen gizemini korumaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı bir araştırma yapan Gazeteci-Yazar Aytunç Altındal’ın makalesini, ülkenin kuruluş yıldönümünde incanews okurlarına sunuyoruz.

El Kaide Neden Kuruldu?

00:01, 04 July 2016 Monday

El Kaide Neden Kuruldu

El Kaide örgütünün 1998 yılında kuruluş ilanı olarak yayınladığı manifesto ve ultimaton; örgütün asıl hedefinin asla İran, otoriter Orta Doğu ülkeleri ya da İslam dünyasındaki azınlıklar değil asıl hedefinin küresel piramidin tepe noktası olarak gördüğü Anglo-Amerikan Siyonist Cephe olarak tanımladığı küresel aktörler olduğu görülüyor. El Kaide'nin kuruluş ilanını siz değerli okurlarımız için tercüme ettik.Toplam: 300 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar