Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

Taliban'dan Açıklama: Hedefimiz Türkiye Değildi

14:15, 26 February 2015 Thursday

Taliban'dan Açıklama Hedefimiz Türkiye Değildi

Afganistan'da bu sabaha Türkiye elçiliğine ait iki aracın geçişi sırasında düzenlenen saldırıda Türkiye'li bir astsubayın yaşamını yitirmesi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Taliban'ın yabancı elçilikleri hedef almadığını, amaçlarının Türkiye olmadığını saldırının yanlışlıkla gerçekleştiğini açıkladı.

El Kaide Neden Kuruldu?

16:11, 25 February 2015 Wednesday

El Kaide Neden Kuruldu

El Kaide örgütünün 1998 yılında kuruluş ilanı olarak yayınladığı manifesto ve ultimaton; örgütün asıl hedefinin asla İran, otoriter Orta Doğu ülkeleri ya da İslam dünyasındaki azınlıklar değil asıl hedefinin küresel piramidin tepe noktası olarak gördüğü Anglo-Amerikan Siyonist Cephe olarak tanımladığı küresel aktörler olduğu görülüyor. El Kaide'nin kuruluş ilanını siz değerli okurlarımız için tercüme ettik.

Dr. İyad Kuneybi: "Düşmana gerekçe verilmesi"

15:41, 25 February 2015 Wednesday

Dr İyad Kuneybi quot Düşmana gerekçe verilmesi quot

Ünlü düşünür ve akademisyen Dr İyad el Kuneybi tarafından kaleme alınan ve Ortadoğu'da kimi İslami Hareketlerin aceleci eylemleri ve söylemleri ile işgal güçlerine meşru zemin hazırlayıp fırsat verdiklerini iddia ettiği makaleyi siz değerli okurlarımızın ilgisine sunuyoruz.

Hizbullah'tan şaşırtan açıklama: IŞİD'e silah sağlayan uçakları vuracağız

09:53, 22 February 2015 Sunday

Hizbullah'tan şaşırtan açıklama IŞİD'e silah sağlayan uçakları vuracağız

İslami çevrelerce ismi kinayeli bir şekilde HizbullaT olarak anılan, özellikle Suriye'de insanlığa karşı suç işleyen Esad yönetimine destek vermesiyle tepki oklarını hiç olmadığı kadar üstüne çeken Hizbullah örgütünün Irak kolu sözcüsünün İran'ın yarı resmi haber ajansına yaptığı açıklama bağımsız çevrelerce "Hizbullah yine şaşırtmadı" şeklinde değerlendirildi.

Halep'te çoğu üst düzey 300 Caferi milis öldürüldü 90 Şebbiha ve Hizbullah üyesi esir alındı

01:20, 19 February 2015 Thursday

Halep'te çoğu üst düzey 300 Caferi milis öldürüldü 90 Şebbiha

Esed rejimi güçlerinin Hizbullah ve Devrim Muhafızlarıyla beraber Halep'i kuşatmak için düzenledikleri saldırılar büyük bir hezimetle sonuçlandı. Önceki günkü saldırılarda 300'den fazla Esed askeri ve Hizbullah üyesi öldürülürken 90'dan fazla Caferi militan ise esir alındı.

Suriye'de Alevi-Caferi güçlerin büyük hezimeti

02:04, 18 February 2015 Wednesday

Suriye'de Alevi-Caferi güçlerin büyük hezimeti

ABD, AB, Rusya ve Çin'in desteğini arkasına alarak Irak ve Suriye'de Sünni halk ile savaşan İran, Hizbullah, Esed ve dünyanın değişik bölgelerinden gelen Caferi-Şii milisler dün Halep'e düzenledikleri ani baskınlarda son derece ağır bir hezimet aldılar. 300'den fazla Şii milis öldürülürken onlarcası da esir alındı.

Dr Eymen el Zevahiri ve Küresel Cihad İçindeki Konumu

01:54, 18 February 2015 Wednesday

Dr Eymen el Zevahiri ve Küresel Cihad İçindeki Konumu

Tanınmış din adamlarından Ebu Münzir eş- Şankıti kaleme aldığı makalesiyle El Kaide lideri Dr Eymen el Zevahiri'nin yöntem ve tutumlarını değerlendirdi. 30 yıla yakın bir süredir ABD ve Batı ülkelerine karşı mücadele yürüten Zevahiri 60'lı yaşlarında ve bu süreçte tüm ailesini ve çocuklarını bombardımanlarda kaybetti. Makale aynı zamanda Zevahiri'nin etkinliğine ve konumuna dair cihadcı kesimin bakış açısını yansıtması açısından ilgi çekici.

Hizbullah'ın Slav Ajanları

01:14, 18 February 2015 Wednesday

Hizbullah'ın Slav Ajanları

Suriye'de on binlerce İran Devrim muhafızı, Afgan Şii ve Hizbullah militanının ABD ve Batı ülkeleriyle beraber Sünni halka karşı yürüttükleri çatışma farklı bir çok alanda sürüyor. Rusya ve Çin İran'a bir çok yönden destek verirken İran'ın Slav ülkelerinden sniper ve ajanlardan da yardım aldığı ortaya çıktı.

BBC Türkçe'nin dezenformasyon haberi

18:00, 17 February 2015 Tuesday

BBC Türkçe'nin dezenformasyon haberi

Türkiye'de ahlaki sapkınlıkları özgürlük olarak sunmak ve İngiliz istihbaratı güdümünde Türkiye ve İslami hareketler aleyhine ince propaganda ve dezenformasyon politikası yürütmekle eleştirilen BBC'nin bir çok haberi medyanın nasıl siyasi ajenda sahibi olabileceğine ilginç bir örnek. BBC ABD'nin 46. sırada olduğu basın özgürlükleri listesine yönelik haberlerde Türkiyeyi eleştirip ABD'yi es geçti. BBC ayrıca Fransa merkezli bir kurumun açıklamasını mutlak doğru ölçü olarak sundu.

Caferilerin camilerle savaşı

17:14, 17 February 2015 Tuesday

Caferilerin camilerle savaşı

Suriye'de Esed güçlerine destek veren Hizbullah ve Hamaney'e bağlı İranlı caferilerin özellikle camileri hedef aldığı, Sünni tarihi ve kültürel mirası ve alt yapıyı yok etmek için özellikle İslami mekanları hedef aldıkları gözleniyor. Alevi rejim güçleri ve Caferi milislerin Emevi Camii, Halid bin Velid Camii gibi camileri hedef alması çatışmanın Caferilerle İslam arasında yaşanan bir din çatışması olduğu yönünde iddiaları güçlendiriyor.

Dr. İyad Kunaybi'den Duma Katliamı ve Ürdünlü Pilot Yorumu

14:00, 17 February 2015 Tuesday

Dr İyad Kunaybi'den Duma Katliamı ve Ürdünlü Pilot Yorumu

Ürdünlü akademisyen ve ilim adamı Dr. İyad el Kunaybi IŞİD tarafından Suriye'de sivil halkı bombaladığı için yakılarak cezalandırılan Ürdünlü pilot ve Duma'da Alevi ve Caferi milisler tarafından katledilen 500'ü aşkın sivil hakkında değerlendirmede bulundu. Dr. Kunaybi'nin makalesini ilginize sunuyoruz.

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

10:06, 16 February 2015 Monday

Taliban'dan Savaşçılara Prensip Eğitimi

Taliban; İslam Dünyasının değişik bölgelerinde direniş ismi altında aşırı, tekfirci, ötekileştirici, kaba ve sivillere zarar veren kontrolsüz yapıların ortaya çıkması üzerine savaşçılarına uymaları gereken prensipleri gösteren bir talimat yayınladı. İşte Taliban savaşçılarının davranış kuralları.

Bush: Faşizmi önlemek için aşırı İslam'la savaşıyoruz

03:08, 13 February 2015 Friday

Bush Faşizmi önlemek için aşırı İslam'la savaşıyoruz

Amerika Eski Başkanı George W. Bush'un Amerika'nın II. Dünya Savaşı'nda "faşizm ile" savaşıyla şimdi Irak ve Afganistan'daki "aşırı İslamcılar ile" savaşını kıyasladığı konuşmasını ilginize sunuyoruz.Gelinen noktada Hitlere en fazla benzetilen isimlerin başında Bush geliyor.

Amerikan rüyası: Umutsuz ve durgun

02:20, 13 February 2015 Friday

Amerikan rüyası Umutsuz ve durgun

Geçmişte, Amerikan Rüyasını gerçekleştirmek için Amerika’ya birçok kişi göç etti, ama buna rağmen ülke yıkıcı bir durgunluk süreci geçiriyor. Bu durgunluk sürecinde bu idealin gerçekleşmesine dönük şüpheler gittikçe artıyor.

CIA'in gizli deneyleri Belgesel

00:00, 13 February 2015 Friday

CIA'in gizli deneyleri Belgesel

Soğuk savaşın en gerilimli anları... New York'ta bir adam esrarengiz bir şekilde bir otel penceresinden düşüyor. CIA ne kadar ileri gidiyor?

Suriye: Yüzyılın Draması ve Ölümün Tiyatral Sunumu

00:00, 11 February 2015 Wednesday

Suriye Yüzyılın Draması ve Ölümün Tiyatral Sunumu

Suriye savaşı ölümün belki de son yüzyılda en fazla tiyatral olarak algılanıp sunulduğu, en kanlı savaşı temsil ediyor. Alevi-Şii katliam milisleri artık halkı eskiden dünyayı alarma geçirecek şekilde onlarla değil yüzlerle katlediyor. Dünya Müslüman katliamına alıştı/rıldı. Suriye'li aktivistlerin hazırladığı video Uluslararası toplumu eleştiriyor ve onların Esed'e halkı toplu olarak katletmesi yerine az ve tolare edilebilir miktarda sürekli katletmesi konusunda olur verdiklerini belirtiyor.

Alimler ve Siyasi Duruş: Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi?

00:00, 11 February 2015 Wednesday

Alimler ve Siyasi Duruş Ümmet Alimlerine ve Liderlerine Güvenebilir mi

11 Eylül, Forthood Saldırısı, Londra Saldırıları ve Charlie Hebdo suikastları. İslam Dünyasındaki dini otoritelerin neredeyse ittifak ettikleri ve tek ses olarak karşılık verdikleri tek mesele Batı'lı ülkelerin İslam Dünyasında yaptıklarına tepki olarak gerçekleştirilen eylemler için özür dilemek. Küresel Cihadcılar bunu aşağılık kompleksi olarak görüyor. Dr Enver el Evlaki İslam Alimlerinin siyasi duruş sahibi olanlar dışında geçmişte de benzer yanılsamalara girdiğini düşünenlerden.

Hamud bin Ukla eş-Şuaybi (1)

00:00, 10 February 2015 Tuesday

Hamud bin Ukla eş-Şuaybi 1

İlk günlerinden beri Küresel Cihad Hareketi'ne verdiği destek ile bilinen, "Şuaybi ekolü"nün öncüsü, Arabistanlı ünlü İslam alimi Şeyh Hamud bin Ukla eş-Şuaybi'nin hayat hikayesi yakın dönem Arabistan ve Küresel Cihad Hareketi tarihlerine ışık tutuyor. "Şuaybi ekolü"nden gelen şahısların gündemin tekrar başına yerleşmesi Hamud eş-Şuaybi'yi tanımayı daha da gerekli kılıyor.

Farklı Uluslar İçin Farklı Yaklaşımlar

00:00, 10 February 2015 Tuesday

Farklı Uluslar İçin Farklı Yaklaşımlar

Kıdemli CIA ajanı Y. Zelin ABD'nin olumlu mesajlar veren Libya'da farklı Mısır'da ise farklı politikalar gütmesini öğütlüyor. Mursi iktidarı öncesinde kaleme alınan yazı ABD'ye alttan alta cebri çözüm öneriyor. Libya'da hesapları tutmayan ABD'nin burada da Halife Hafter'i devreye soktuğu görülüyor. ABD bölgede hala istikrarsızlığın temel nedeni.

ABD özel kuvvetleri ile El Kaide karşı karşıya

12:55, 09 February 2015 Monday

ABD özel kuvvetleri ile El Kaide karşı karşıya

2002 yılında ABD Özel Kuvvetleri ile El Kaide direnişçileri arasında yaşanan bir çatışma; ABD'nin Afganistan'da niçin yenildiğini gösterir nitelikte.

Gerillanın Tarım Programı

12:20, 09 February 2015 Monday

Gerillanın Tarım Programı

İlk olarak 20 Temmuz 1964’te Marquetelia’daki silahlı mücadelenin en yoğun olduğu dönemde resmi olarak açıklanan bu program , FARC-EP’nin 2 Nisan 1993 yılında yapılan SEKİZİNCİ ULUSAL KONFERANSI'nda genişletildi.

Ebu Muhammed el Makdisi: "Türkiye halkı, tekfir, IŞİD, akide ve güncel konular" -1. Bölüm-

12:10, 09 February 2015 Monday

Ebu Muhammed el Makdisi quot Türkiye halkı tekfir IŞİD akide

Küresel Cihad ideologlarından Ebu Muhammed el Makdisi, Türkiye ve güncel konular hakkında kendisine sorulan soruları cevapladı.Toplam: 142 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar