Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
ÖZEL HABER

Kafkasya İslam Emirliği yeni lideri Ebu Osman Gimrav Kimdir?

10:40, 27 May 2015 Wednesday

Kafkasya İslam Emirliği yeni lideri Ebu Osman Gimrav Kimdir

incanews.com Kafkasya'da Şeyh Şamilden bu yana devam eden İslami direnişin devamı olarak görülen Kafkasya İslam Emirliği'nin yeni lideri Ebu Osman Gimrav'in biyografisini sizler için hazırladı. Kafkasya Emiri Ebu Muhammed geçtiğimiz haftalarda Rus işgal güçleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybetmişti.

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj

05:53, 27 May 2015 Wednesday

CNN'den Ebu Muhammed el Makdisi ile röportaj

Küresel Cihad Hareketinin önemli ilim adamlarından Şeyh Ebu Muhammed el Makdisi CNN Arapça'ya bir mülakat verdi. Uzun yıllar hapiste kalan, Irak savaşı sırasında direnişe destek verdiği için hapsedilen ve oğlunu Irak direnişi sırasında yitiren el Makdisi'nin röportajını ilginize sunuyoruz.

Yemen Güncesi 27 Mayıs 2015

03:53, 27 May 2015 Wednesday

Yemen Güncesi 27 Mayıs 2015

Husilerin Suudi Arabistan'ın Necran şehrinde orduya ait zırhlı araçları imha ettiği bildirildi.

Batı yirmi yılda 4 milyon sivil öldürdü

00:14, 27 May 2015 Wednesday

Batı yirmi yılda 4 milyon sivil öldürdü

ABD merkezli PSR (Physicians for Social Responsibility), Teröre karşı Savaş'ın ilk on yılını incelediği bir rapor yayınladı. Rapora göre, 11 Eylül sonrası ABD ve müttefiklerinin saldırılarında Pakistan, Irak ve Afganistan'da 2 milyon kişi hayatını kaybetti. Son yirmi yılda ise hayatını kaybedenlerin sayısı 'en iyimser' tahminle 4 milyon.

Ahraruş Şam Rejim Generalini böyle öldürdü | Video

09:01, 26 May 2015 Tuesday

Ahraruş Şam Rejim Generalini böyle öldürdü Video

Suriye'nin önemli direniş gruplarından Ahraruş Şam Hareketi başkent Şam'da bir rejim generaline suikast düzenledi. Ahraruş Şam Hareketi yayınladığı video görsel ile suikastı üstlendi.

İnsansız hava araçlarıyla savaş

09:00, 26 May 2015 Tuesday

İnsansız hava araçlarıyla savaş

Savaş hukukuna göre, muharipler kendilerini tehlikeye atmaya istekli olmalılar; ancak bir casus uçağın pilotu, Nevada'da çalışıp, akşam yemeğine ailesinin yanına giderken, aslında birkaç saat önce Pakistan'da onlarca insanı uzaktan öldürmüş olabiliyor.

Ahrar-uş Şam'ın 'Muhacirlere' bakışı

01:21, 26 May 2015 Tuesday

Ahrar-uş Şam'ın 'Muhacirlere' bakışı

Suriye'nin en güçlü muhalif gruplarından Ahrar-uş Şam hareketi savaşma amacıyla Suriye'ye giden yabancı savaşçılar konusundaki görüşlerini Twitter hesabında dile getirdi.

Amerikan askerinin Gözyaşları (Video)

00:54, 26 May 2015 Tuesday

Amerikan askerinin Gözyaşları Video

Afganistan ABD için kabus olmaya devam ediyor. Amerikan askerleri Rambo ve Vietnam filmlerinde yansıtılanın aksine büyük kayıplar veriyor, bazen hüngür hüngür ağlıyor. İşte önce sivilleri bombalayan daha sonra arkadaşları El Kaide ve Taliban savaşçıları tarafından öldürülünce ağlayan ABD askerlerinin görüntüleri.

Hitler Konuşuyor

00:54, 26 May 2015 Tuesday

Hitler Konuşuyor

Tarih kendi halklarına ve dünya halklarına büyük acılar çektiren diktatörler ve hegemonyalarla doludur. Bu diktatörlerin her birinin kendine göre anlamlı gerekçeleri vardır. Eğer zafer onların olmuşsa haklılık da onlarındır.

Cezayir Tecrübesi'nden Suriye'ye: Tekfircilik ve Metodolojik Kaos

00:54, 26 May 2015 Tuesday

Cezayir Tecrübesi'nden Suriye'ye Tekfircilik ve Metodolojik Kaos

Cezayir savaşı belki de modern dönemde bir halkın bir Cihad hareketine en fazla destek verdiği ve en fazla meşrutiyete sahip olduğu savaştı. Ancak istihbarat oyunları, tekfirci düşünce ve metodolojik anarşi direniş hareketini izole edilmiş, aşırı, zararlı ve umutsuz bir bir yapıya dönüştürdü.

Banyas ve Reyhanlı Katliamını Yapan Alevi Terör Örgütünden HDP'ye Destek ve Savaş Çağrısı

12:14, 25 May 2015 Monday

Banyas ve Reyhanlı Katliamını Yapan Alevi Terör Örgütünden HDP'ye Destek

Suriye'de Esed rejimi saflarında savaşan Mukaveme Suriyye isimli terör örgütü Türkiye'deki Alevi'lere savaş çağrısı yaptı. Aynı zamanda Banyas katliamı sorumlusu olan İskenderun'lu Alevi terörist Mihraç Ural sık sık Türkiye'de mezhep temell şiddet ve nefreti körükleyen açıklamalar yayınlıyor.Örgüt aynı zamanda Reyhanlı'da 55 Sünni Müslüman'ın ve Banyas'ta yüzlerce Sünninin katledilmesini de organize etmişti.

Derin Google kişisel bilgi avında!

10:00, 25 May 2015 Monday

Derin Google kişisel bilgi avında

Google, online imparatorluğunu hazırladığı yeni anayasa ile taçlandırıyor. Google servislerini kullananların bu sözleşmeyi kabul etmesi şart. Karşılığında kişisel bilgilerin kullanım hakkı ‘İmparator’a veriliyor

‘‘MUHTEŞEM ÜÇLÜ AÇMAZ’’

10:00, 25 May 2015 Monday

MUHTEŞEM ÜÇLÜ AÇMAZ

incanews.com analistlerinden Arş Gör. Taha Arpa'nın Türkiye'deki tüketim kültürünü incelediği analizini ilginize sunuyoruz.

ABD'nin Afganistan Savaşı Maliyeti

10:00, 25 May 2015 Monday

ABD'nin Afganistan Savaşı Maliyeti

2013 Mart ayında yayınlanan bir makalede, Irak ve Afganistanda yaralanan her bir askerin ABD’ye maliyeti uzun dönemde ortalama 2 milyon dolar olacağı hesaplanmıştır.Ayrıca bu makalede ABD’nin 2013 Mart ayı itibariyle ABD’nin Afganistan ve Irak'ta 866.181 yaralı askerinin olduğu resmi olarak ifade edilmiştir.

ETA: 56 yıllık örgütün sonu

10:00, 25 May 2015 Monday

ETA 56 yıllık örgütün sonu

Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ETA'nın silahlarını inceleyen gözlemciler, bunların kullanılmaz durumda olduğunu doğruladı. ETA, IRA, FARC, Tamil Gerillaları gibi Sol örgütlerin hızla yok olduğu dünyada Küresel Batı İktidarı ile İslam Dünyası arasındaki çatışmaya dayanan Küresel Cihad Hareketi dışında hemen hiç bir silahlı sistem muhalifi hareket kalmamış oldu.

Rus Rahip: Cihad Eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı

09:50, 25 May 2015 Monday

Rus Rahip Cihad Eden Müslümanlar Batı'ya karşı savaşında haklı

Rusya'da bir Ortodoks kilisesinde konuşma yapan başrahip Dmitri Smirnov Hristiyanlığın İslam Dünyasına sunacak hiç bir değerinin kalmadığını belirtti. Rahip ayrıca Müslüman gençlerin yozlaşan dünya sistemine karşı savaştıklarını ve bu konuda haklı olduklarını vurguladı.

Şii Lider: İran Mekke ve Medine'yi işgale hazırlanıyor

09:35, 25 May 2015 Monday

Şii Lider İran Mekke ve Medine'yi işgale hazırlanıyor

Lübnan'ın önce gelen Şii din adamlarından İslami Şura Meclisi sözcüsü Şeyh Muhammed el Hüseyni, Sünni Müslüman Alimler Heyeti lideri Şeyh Haris el Dari'nin cenazesinde yaptığı açıklamada Hizbullah, İran, Ayetullah Sistani ve diğer Şii milislerin ABD adına Sünni'leri katlettiklerini ve Hz Hüseyin'in onların faaliyetlerinden beri olduğunu duyurdu.

Taliban'dan Arakan İntikamı

03:15, 25 May 2015 Monday

Taliban'dan Arakan İntikamı

Afganistan'da bağımsız bir İslam devleti kurmak için savaşan Taliban, ABD üslerine ölümcül saldırılar düzenlemeye devam ediyor. Taliban büyük bir ABD üssüne saldırarak yüzlerce ABD askerini öldürdü. Hareket saldırıyı Arakan ve Suriye Müslümanlarına ithaf etti.

Hamaney: "Müslümanlar arasında ayrılık çıkarmak istiyorlar" (!)

02:01, 25 May 2015 Monday

Hamaney quot Müslümanlar arasında ayrılık çıkarmak istiyorlar quot

Suriye'de Esad rejiminin yanında, Irak'ta ABD ile birlikte Sünnilere karşı savaşan İran'ın dini lideri Hamaney; "İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, "İslam ümmetinin düşmanlarının, Müslümanlar arasında ayrılık çıkarmak için çaba gösterdiğini" söyledi.

Rohingyalı Müslüman direnişçiler

13:09, 22 May 2015 Friday

Rohingyalı Müslüman direnişçiler

Arakan'da Budistlere karşı savaşan Müslüman direnişçilerin 2013 yılında çekilen görüntülerini incanews okurlarına sunuyoruz.

Afganistan'da son gelişmeler

03:04, 22 May 2015 Friday

Afganistan'da son gelişmeler

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Taliban'ın başlattığı Azm operasyonları sürüyor.

Şebab Kenya'da etkinliğini arttırıyor

02:47, 22 May 2015 Friday

Şebab Kenya'da etkinliğini arttırıyor

Kenya ordusunun Somali'yi işgal etmesinin ardından Şebab hareketi Kenya içlerindeki etkinliğini gitgide arttırıyor.Toplam: 212 |  Gösterilen: 1 - 22 1 2 3 4 5 6 >>>
En Çok Okunanlar